4 nejčastější chyby při tvorbě webu

Ať už tvoříte web svépomocí nebo s podporou odborníka, můžete při jeho tvorbě narazit v těchto bodech.

1) Zajímá vás jen homepage

Domovská stránka neboli homepage se může jevit jako nejdůležitější část webu, je to přece to, co se zobrazí po zadání adresy vaší webové stránky. To je sice pravda, ale jste si jistí, že vaši zákazníci přijdou na váš web právě takto? Nebo to bude přes blogový příspěvek, který dáte na sítě nebo na vaše klienty vyskočí ve vyhledávání Google?

Domovská stránka je důležitá, ale často přeceňovaná část webu, tak si nenechte proklouznout klienty, kteří vás poprvé navštíví jinde.

2) Neberete web jako součást strategie

Udělám si web a budu mít hotovo – všichni, kdo chtějí, si mě najdou.

Tak to dnes (bohužel/bohudík) nefunguje. Web je jen střípek v celé vaší strategii a pokud chcete komunikovat se svými (ideálními) klienty, musíte vědět, kde je najdete a jaký obsah je třeba zrovna na váš web dostane.

Pokud chcete zapracovat na SEO a být lépe dohledatelní (nejen) na Google a na Seznamu, je to běh na dlouhou trať, nicméně odstartovat můžete třeba tady: Jak zlepšit pozici svého webu ve vyhledávání  nebo vás můžu podrobně nasměrovat na individuální konzultaci.

3) Zapomínáte na telefon

S nástupem chytrých telefonů se znatelně zvýšila návštěvnost webů z telefonu, takže tomu, jak váš web vypadá na telefonu je potřeba věnovat hodně pozornosti.

Pokud máte rádi dlouhé prodejní stránky, tak pamatujte na to, že na telefonu bude stránka působit mnohokrát delší a člověk často na konec stránky ani nedoputuje.

Pokud píšete dlouhé texty, pro telefon je třeba je rozdělovat do odstavců a využívat formátování. Dále je dobré nezarovnávat texty do bloku, ale k jedné ze stran nebo doprostřed, aby se na různých velikostech obrazovky nevytvářely různě velké mezery.

4) Dáte tam všechno

Tady dáme fotku s textem, do sloupce vedle ještě blogové příspěvky, pak tři tlačítka, do menu dvanáct položek a ještě necháme na návštěvníky vybafnout pop-up okno. O cookies liště přes půl okna nemluvě.

Berte v potaz svého návštěvníka a směrujte ho podle jeho a vašich potřeb, rozhodně ho netrapte mnoha možnostmi. Rozhodovací paralýza na webu si zaslouží vlastní článek na blogu (coming soon), otravná pop-up okna a cookies lišty s nedohledatelným tlačítkem odmítnout jsou taky kapitolka sama pro sebe.

Potřebujete poradit a ideálně se těchto a dalších chyb vyvarovat?

Ráda vám pomůžu během konzultace nebo spolu můžeme rovnou naplánovat tvorbu vašeho webu.

 

 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na LinkedIn
Sdílet na Pinterestu