Na kávu s Kájou

Monika Čuhelová

Jak byste popsal/a svou práci šestiletému dítěti?

Starám se o to, aby lidem, rodičům, dětem a puberťákům, bylo lépe na světě. Radím jim, když mají starosti a učím je, jak zvládat těžké chvíle.

Co byste vzkázal/a svému patnáctiletému já?

Mony, budeš se mít dobře. Tomu neuvěříš – budeš mít 3 děti :))) Neboj. Život je hezkej. Važ si času s maminkou a buď na ni moc hodná, je báječná. Věnuj se svému rozvoji a později svému byznysu. Zaměř svou pozornost na to, co chceš, aby rostlo. Máš dobrý kámošky, který ti zůstanou. Samý zázraky.

Kdy Vás Vaše práce dostala do kolen? Ať už pozitivně nebo negativně.

Pracovala jsem s klukem, který si vůbec nevěřil. Bylo mu 13 let. Mluvila jsem s ním o tom, že změny jsou možné. Chtěla jsem mu popsat růstové nastavení mysli, jakože – mozek je sval a tréninkem ho posiluješ. U dětí začínám tím, že se ptám: „Co uděláš, když potřebuješ mít silnější svaly na rukách?“ Obvykle mi děti odpovídají: „Budu dělat kliky.“ A já mluvím o tom, že když se učí, tak mají silnější mozek a že ty změny jsou možné atp.

Tenhle kluk mi řekl: „Já, když dělám kliky, tak se nestane NIC. Nemůžu udělat nic, abych měl pevnější svaly.“ Takhle špatně na tom byl. Neviděl východisko. Po pár hodinách práce přišel s tím, že má lepší známky. Ptám se, co se stalo? A on mi řekl: „Paní psycholožko, myslím, že mi v mozku už začaly růst buňky.“ To mě dostalo do kolen. Neuvěřitelná proměna. Která mu vydržela.

Kdo nebo co je pro Vás zdrojem inspirace?

Mám své ženy, které mě inspirují v různých částech života. Podnikatelky, mentorky. Ženské kruhy, které dělám. Školy, ve kterých pracuji. Můj muž s jeho dobrou náladou a moje děti, který jsou každý originální a náramný. Přítelkyně a spolupracovnice.

Jaké své volnočasové aktivity byste se nikdy nevzdal/a?

Psaní deníku, psaní obecně, procházek se psem. A samo rodiny.

Čím se aktuálně bavíte?

Kurzem Emoce nás a našich teens. Houbařením. Psaním. Jógou a kvantovým polem.

Kde se s Vámi v online nebo offline světě můžeme potkat?

Na mých stránkách www.monikacuhelova.cz V kurzech Komunikace s teens, 5 hacků pro rodiče teens, Devatero kouzel, Emoce nás a našich teens. On-line, telefonicky i živě při individuálních konzultacích.

 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na LinkedIn
Sdílet na Pinterestu