Co je to SEO? Teda, co SEO není…

Slavný evropský objevitel? Slaná exkluzivní omáčka?

Možná, ale pokud na vás toto slovo vybafne ve webovém kontextu, bavíte se o tzv. Search Engine Optimization. Neboli optimalizaci webu pro vyhledávače.

Jednoduše řečeno, snažíte se web přizpůsobit tak, aby se vyhledávačům (např. Google) líbil a řadil ho na nejvyšší příčky ve vyhledávání.

V dnešním příspěvku začneme lehce negativisticky a řekneme si, co SEO není:
SEO není placená PPC reklama (např. Google Ads). Zadejte si do vyhledávače např. slovo dětské boty a u prvních několika odkazů uvidíte napsáno černě Reklama. Tyto odkazy tam jsou proto, že si tyto weby zaplatily tzv. PPC reklamu. Sjeďte níže a odkazy bez Reklama jsou už weby, které se vám zobrazují tzv. organicky, přirozeně, právě díky SEO. Pozici v přirozeném vyhledávání (neboli organickém vyhledávání) si nekoupíte, tu si vydřete. Právě prací na svém webu.

seo_websbykaja

Pokud máte zájem o placenou reklamu (na Googlu, Facebooku, Seznamu), doporučuji kontaktovat odborníka na PPC reklamu (např. přes katalog Na volné noze). Ušetří vám to hodně času a ve výsledku i peněz.
Pozor na to, že pokud využijete zahraniční PPC reklamy, stáváte se identifikovanou osobou. O tom, co to pro vás znamená, si můžete přečíst třeba tady.

Příště budeme pozitivnější a řekneme si, co vlastně se SEO můžeme udělat na svém webu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na LinkedIn
Sdílet na Pinterestu