Vytvořili jste si skvělé webovky a chcete je sdílet na sociálních sítích. A zděsíte se, vždyť ten náhled vůbec nevypadá tak, jak jste chtěli! Co s tím?
Pokud vám web běží na WordPress, můžete si nainstalovat plugin Yoast a pomocí něho upravit tzv. open graph meta tags.
Co to jsou ty open graph meta tags?
Jednoduše řečeno značky, které sociálním sítím říkají, jaké informace se mají v náhledu zobrazit. Patří mezi ně např. název stránky, obrázek nebo popisek. Jak si je upravit vysvětluji níže.
Yoast a sociální sítě
Po instalaci Yoast se vám v levém panelu WordPressové nástěnky zobrazí možnost SEO, vyberete část Sociální sítě a poté v záložce Facebook zvolíte Povolit u možnosti Přidat Open Graph meta data. V této sekci si můžete upravit Výchozí obrázek, který Facebook načte, když na stránce není jiný obrázek.
Náhled každé stránky si také můžete upravit individuálně, a to po kliknutí na Upravit u dané stránky. Poté v části pod obsahem stránky najdete záložku Yoast SEO, vyberete část Social (v češtině Sociální sítě) a v části Facebook upravíte obrázek, nadpis a popisek.
Facebook Debugger
Pokud chcete sdílet webovou stránku na Facebooku a nechcete čekat, až si Facebook sám všimne toho, že jste udělali nějaké změny, doporučuji využít Facebook Debugger. Do něj můžete vložit adresu stránky, kterou chcete zkontrolovat a po kliknutí na Debug zjistíte, jak bude náhled na Facebooku vypadat. Pokud se ještě nenačetly nové změny, můžete Facebook vyzvat k tomu, aby si vaši stránku znovu zkontroloval, a to pomocí tlačítka na obrázku níže. V angličtině na něm bude Scrape again.

Jak použít Facebook Debugger pro náhled stránky
Šťastný konec
Teď už byste měli mít svůj vysněný náhled hotový. U již existujících příspěvků na Facebooku můžete zvolit Editovat a vložit do nich odkaz znovu, aby se vám nahrál nový náhled.
Pokud vám výše uvedený náhled nefunguje, je možné, že vaše WordPressová šablona má také někde povolené Open Graph a ty se nemají rády s Yoast. To už je poměrně individuální záležitost, každopádně určitě řešitelná. Ráda se na to s vámi podívám v rámci individuálních konzultací, stačí jen napsat na kaja@websbykaja.com.

Taky na blogu

Jak na audit webu svépomocí

Jak na obrázky na webu

4 nejčastější chyby při tvorbě webu

5 tipů, jak zlepšit pozici svého webu ve vyhledávání

Webová hantýrka – WordPress a spol
