Jak na náhledy na Facebooku

Vytvořili jste si skvělé webovky a chcete je sdílet na sociálních sítích. A zděsíte se, vždyť ten náhled vůbec nevypadá tak, jak jste chtěli! Co s tím?

Pokud vám web běží na WordPress, můžete si nainstalovat plugin Yoast a pomocí něho upravit tzv. open graph meta tags.

Co to jsou ty open graph meta tags?

Jednoduše řečeno značky, které sociálním sítím říkají, jaké informace se mají v náhledu zobrazit. Patří mezi ně např. název stránky, obrázek nebo popisek. Jak si je upravit vysvětluji níže.

Yoast a sociální sítě

Po instalaci Yoast se vám v levém panelu WordPressové nástěnky zobrazí možnost SEO, vyberete část Sociální sítě a poté v záložce Facebook zvolíte Povolit u možnosti Přidat Open Graph meta data. V této sekci si můžete upravit Výchozí obrázek, který Facebook načte, když na stránce není jiný obrázek.

Náhled každé stránky si také můžete upravit individuálně, a to po kliknutí na Upravit u dané stránky. Poté v části pod obsahem stránky najdete záložku Yoast SEO, vyberete část Social (v češtině Sociální sítě) a v části Facebook upravíte obrázek, nadpis a popisek.

yoast_seo_nahledy

Facebook Debugger

Pokud chcete sdílet webovou stránku na Facebooku a nechcete čekat, až si Facebook sám všimne toho, že jste udělali nějaké změny, doporučuji využít Facebook Debugger. Do něj můžete vložit adresu stránky, kterou chcete zkontrolovat a po kliknutí na Debug zjistíte, jak bude náhled na Facebooku vypadat. Pokud se ještě nenačetly nové změny, můžete Facebook vyzvat k tomu, aby si vaši stránku znovu zkontroloval, a to pomocí tlačítka na obrázku níže. V angličtině na něm bude Scrape again.

Jak použít Facebook Debugger pro náhled stránky

Jak použít Facebook Debugger pro náhled stránky

Šťastný konec

Teď už byste měli mít svůj vysněný náhled hotový. U již existujících příspěvků na Facebooku můžete zvolit Editovat a vložit do nich odkaz znovu, aby se vám nahrál nový náhled.

Pokud vám výše uvedený náhled nefunguje, je možné, že vaše WordPressová šablona má také někde povolené Open Graph a ty se nemají rády s Yoast. To už je poměrně individuální záležitost, každopádně určitě řešitelná. Ráda se na to s vámi podívám v rámci individuálních konzultací, stačí jen napsat na kaja@websbykaja.com.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na LinkedIn
Sdílet na Pinterestu