Brandové focení na web a sítě

Co to je brandové focení?

Brandové focení je velmi jednoduše druh focení, při kterém se bere v potaz váš brand. Fotograf se vás snaží zachytit v situacích a emocích, ve kterých vás posléze uvidí i vaši klienti, až s nimi budete pracovat. Fotky se tak zaměří nejen na vás, na váš portrét, nicméně taky na vás v akci.

Co vše se bude fotit?

Fotit se budete nejen vy, ale i vaše prostředí. Se svým fotografem tedy proberte, jaké prostředí odpovídá vašemu brandu, popřípadě vašemu marketingovému archetypu. Určitě se bude lišit prostředí pro kreativního designéra a pro vážného právníka. Člověk hloubavý se může fotit např. obklopen knihami, kreativní zase v ateliéru, právník v kanceláři apod. Skvělé jsou taky exteriéry – parky, lesy, zahrádky kaváren.

Kromě prostředí se také berou v potaz brandové předměty. Ty se liší podnikání od podnikání – může to být váš skicák, diář, laptop, vaše výrobky či nástroje… fantazii se meze nekladou.

Co je potřeba předem zařídit?

Jak už je asi jasné, před brandovým focením se hodí řádně připravit (a dobrý fotograf to od vás bude chtít). Proberete s ním vše od vašeho záměru nebo vizuální identity, přes marketingové archetypy po prostředí nebo doplňky. Zkusíte se poznat dopředu tak, abyste měli rámec, v rámci kterého bude focení probíhat.

Pokud něco z toho nemáte, nezoufejte. Právě na to tady příprava na focení je.

Budete tak tušit, co můžete od focení očekávat, což vás (snad trochu :)) uklidní. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že nejlepší fotky vznikají později během focení, kdy si na sebe s fotografem zvyknete a objeví se i prostor pro kreativitu (často mě klienti svými nápady velmi mile překvapí).

Já osobně se například s klientem snažím i vyladit to, kde a jak bude fotky používat a zohlednit to jak během přípravy (např. navrhuju barvy pro doplňky), tak během focení (např. při použití fotek na webu bereme v potaz i jejich použití, třeba do banneru).

Jak dlouho focení trvá?

V mé nabídce (focení na web a sítě) je zatím jen jeden balíček, cca 3hodinového focení, ze kterého vám předám minimálně 15 upravených fotek. Stihneme tak vystřídat několik interiérů nebo exteriérů, změnit oblečení a vyhrát si s detaily.

Z vlastní zkušenosti vím, že si z 15 upravených fotek pohodlně vyberete fotky jak na sítě, tak na web. A většinou jich dostanete mnohem více.

Kde sehnat fotografa?

Zkuste zadat brandové focení do Google. 🙂 Anebo se mrkněte na mou nabídku brandového focení a pokud vás osloví, napište.
Ráda vám zodpovím jakékoliv otázky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na LinkedIn
Sdílet na Pinterestu